Streepvaren: verschil tussen versies

Uit encyclopedie van zeeland
Naar navigatie springen Naar zoeken springen
Importing text file
 
W. van Gorsel (overleg | bijdragen)
Geen bewerkingssamenvatting
 
(5 tussenliggende versies door een andere gebruiker niet weergegeven)
Regel 1: Regel 1:
{{Infobox
[[Bestand:Muurvaren8.jpg|thumb|right300px|Muurvaren, bron:[https://tijdschriftenbankzeeland.nl/issue/duu/2020-09-21/edition/null/page/6 ZB Tijdschriftenbank Zeeland ''t Duumpje'' 46/3 (21 september 2020) 10]]]
| above      = Streepvaren (asplénium)
}}


'''Tekst uit de Encyclopedie van Zeeland 1982-1984'''
==Streepvaren (Aplénium)==
 
Geslacht van kleine varenplanten, waarvan in Zeeland twee soorten voorkomen.  
 
===Muurvaren (Aplénium rúta-murária)===
Geslacht van kleine varenplanten, waarvan in Zeeland twee soorten voorkomen. Het meest algemeen is de muurvaren (A. rúta-murária). Deze varen komt in Zeeland, vooral in de oudere steden en dorpen, vrij algemeen voor op oude gebouwen, tuinmuren en kaden; groeit ook wel op oude sluizen en gemetselde duikers. De steenbreekvaren (A. trichómanes) is veel zeldzamer. Men vindt deze soort in Zeeland slechts op enkele oude muren o.a. in Middelburg en Haamstede.
Het meest algemeen is de [[muurvaren]]. Deze varen komt in Zeeland, vooral in de oudere steden en dorpen, vrij algemeen voor op oude gebouwen, tuinmuren en kaden; groeit ook wel op oude sluizen en gemetselde duikers.  
 
===Steenbreekvaren (Aplénium trichómanes)===
 
De steenbreekvaren is veel zeldzamer. Men vindt deze soort in Zeeland slechts op enkele oude muren onder andere in Middelburg en Haamstede.
= AUTEUR =
= A.M.M. van Haperen =
= LITERATUUR =
= S.Segal, Wallvegetation. S. Segal, Floristiek oude muren. =


==Auteur==
-A.M.M. van Haperen


==Literatuur==
* S. Segal, Wallvegetation.
* S. Segal, Floristiek oude muren.


[[category:flora]]
[[category:flora]]

Huidige versie van 12 mei 2025 09:45

Muurvaren, bron:ZB Tijdschriftenbank Zeeland t Duumpje 46/3 (21 september 2020) 10

Streepvaren (Aplénium)

Geslacht van kleine varenplanten, waarvan in Zeeland twee soorten voorkomen.

Muurvaren (Aplénium rúta-murária)

Het meest algemeen is de muurvaren. Deze varen komt in Zeeland, vooral in de oudere steden en dorpen, vrij algemeen voor op oude gebouwen, tuinmuren en kaden; groeit ook wel op oude sluizen en gemetselde duikers.

Steenbreekvaren (Aplénium trichómanes)

De steenbreekvaren is veel zeldzamer. Men vindt deze soort in Zeeland slechts op enkele oude muren onder andere in Middelburg en Haamstede.

Auteur

-A.M.M. van Haperen

Literatuur

  • S. Segal, Wallvegetation.
  • S. Segal, Floristiek oude muren.