St. Pier: verschil tussen versies
Naar navigatie springen
Naar zoeken springen
Geen bewerkingssamenvatting |
Geen bewerkingssamenvatting |
||
| (2 tussenliggende versies door dezelfde gebruiker niet weergegeven) | |||
| Regel 1: | Regel 1: | ||
St. Pier (st.-pieter). | St. Pier (st.-pieter). | ||
1. Voormalige schans in West Zeeuws-Vlaanderen, hij Nieuwvliet; vermeld in 1599. Werd waarschijnlijk in het begin van de Tachtigjarige Oorlog door de Spanjaarden opgeworpen met hetzelfde oogmerk als onder andere de schans [[St]] | 1. Voormalige schans in West Zeeuws-Vlaanderen, hij Nieuwvliet; vermeld in 1599. Werd waarschijnlijk in het begin van de Tachtigjarige Oorlog door de Spanjaarden opgeworpen met hetzelfde oogmerk als onder andere de schans [[St. Philip]]. In 1604 door prins Maurits veroverd. | ||
2. Oude naam van het dorp [[Nieuwvliet]]. In 1659, toen het gehucht een eigen kerkgebouw kreeg, stonden er ongeveer dertien huizen. Het oude Nieuwvliet lag in de [[St]]. Janspolder. | 2. Oude naam van het dorp [[Nieuwvliet]]. In 1659, toen het gehucht een eigen kerkgebouw kreeg, stonden er ongeveer dertien huizen. Het oude Nieuwvliet lag in de [[St]]. Janspolder. | ||
| Regel 19: | Regel 19: | ||
[[category:Topografie]] | [[category:Topografie]] | ||
[[category:Plaats | [[category:Plaats Sluis]] | ||
Huidige versie van 26 jul 2025 09:57
St. Pier (st.-pieter).
1. Voormalige schans in West Zeeuws-Vlaanderen, hij Nieuwvliet; vermeld in 1599. Werd waarschijnlijk in het begin van de Tachtigjarige Oorlog door de Spanjaarden opgeworpen met hetzelfde oogmerk als onder andere de schans St. Philip. In 1604 door prins Maurits veroverd.
2. Oude naam van het dorp Nieuwvliet. In 1659, toen het gehucht een eigen kerkgebouw kreeg, stonden er ongeveer dertien huizen. Het oude Nieuwvliet lag in de St. Janspolder.
Auteur
J. Kuipers
Literatuur
- Roos, Woordenboek.
- De Hullu, Toevoegsels op Roos.
- Van Empel en Pieters, Zeeland, 453.
- Van der Aa, Aardrijkskundig woordenboek.